2. Förfarande
Förfarande
Titel: Marknadspartner Kiruna kommun
Beskrivning: Kiruna kommun söker via denna upphandling en partner som innehar kapacitet och resurser för och har engagemanget att initiera och etablera samverkansavtal med lokala, nationella och internationella aktörer i skärningspunkten mellan privat, offentlig och ideell sektor. Uppdraget syftar vidare till att avancera samverkansprocesser kopplade till arenanamn, sponsringspaket och marknadsföring inom fler tillämpliga fritidsarenor, idrottsplatser och samhällsfunktioner under och inom Kiruna kommun.
Intern identifierare: 2025-039
Typ av förfarande: Öppet
Förfarandet är påskyndat: nej
Föremålet för upphandlingen
Kontraktets art: Tjänster
Huvudklassificering (cpv): 79300000 Marknadsundersökningar och ekonomiska undersökningar; opinionsundersökningar och statistik
Ytterligare klassificering (cpv): 79310000 Marknadsundersökningar, 79340000 Reklam och marknadsföring
5. Del (anbudsområde)
Del (anbudsområde): LOT-0000