2. Förfarande
Förfarande
Titel: Fastighetssystem
Beskrivning: Denna upphandling omfattar ett komplett helhetsåtagande för leverans och införande av ett molnbaserat fastighetssystem (SaaS) till Arbetsmarknads- och socialförvaltningen i Malmö stad. Leverantören ska ta ett helhetsansvar för systemleverans, support, konsulttjänster, utbildning och införandeprojekt.
Intern identifierare: ASN-2026-652
Typ av förfarande: Förhandlat förfarande med föregående meddelande om upphandling/under konkurrens
Förfarandet är påskyndat: nej
Föremålet för upphandlingen
Kontraktets art: Tjänster
Huvudklassificering (cpv): 72000000 IT-tjänster: konsultverksamhet, programvaruutveckling, Internet och stöd
Ytterligare klassificering (cpv): 48420000 Programvara och programsviter för fastighetsförvaltning, 72212420 Programvaruutvecklingstjänster och programsviter för fastighetsförvaltning, 72212421 Programvaruutvecklingstjänster för fastighetsförvaltning
5. Del (anbudsområde)
Del (anbudsområde): LOT-0001
Intern identifierare: Fastighetssystem