396136-2024 - Resultat
Sverige – Reklam och marknadsföring – Kommunikationsbyråtjänster
Meddelande om upphandlings- eller koncessionstilldelning – standardsystem
Tjänster
2. Förfarande
Förfarande
TitelKommunikationsbyråtjänster
BeskrivningUppdraget omfattar kommunikationsbyråtjänster inklusive strategisk kommunikation. Tjänsterna kan vara på strategisk såväl som operativ nivå och kan innebära större och omfattande kampanjer såväl som enskilda mindre kommunikationsinsatser.
Typ av förfarandeÖppet
Förfarandet är påskyndatnej
Föremålet för upphandlingen
Kontraktets artTjänster
Huvudklassificering (cpv): 79340000 Reklam och marknadsföring
5. Del (anbudsområde)
Del (anbudsområde)LOT-0001
Intern identifierareurn:eavrop:mdn:ProcurementProject:95434:Lot:1
Ytterligare klassificering (cpv): 79341400 Reklamkampanjer, 79341200 Managementtjänster avseende reklam, 79342000 Marknadsföring, 92111210 Reklamfilmsproduktion, 92111200 Produktion av reklam-, propaganda-, och informationsfilm samt videoproduktion