396185-2020 - ResultatSverige-Stockholm: Diagnostisk utrustning
Meddelande om tilldelning av kontrakt
Varor
Rättslig grund:
direktiv 2014/24/EU
II.1.
Upphandlingens omfattning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
Patientnära analysinstrument och snabbtester, SLL418
Referensnummer: 20/23
II.1.2.
Huvudsaklig CPV-kod
33124100 Diagnostisk utrustning
II.1.4.
Kort beskrivning
Upphandlingen omfattar instrument, reagenser, tester och kontrollmaterial avsedda att använda för patientnära analysverksamhet.
II.1.6.
Information om delar
Kontraktet är uppdelat i flera delar: nej
II.2.
Beskrivning
II.2.2.
Ytterligare CPV-kod(er)
33124130 Diagnostiska artiklar, 33124131 Reagensremsor, 33696000 Reagens och kontrastmedel, 38430000 Detektions- och analysutrustning
II.2.4.
Beskrivning av upphandlingen