396211-2024 - Resultat
Sverige – Anläggningsarbete för vatten- och avloppsledningar – Ramavtal VA-arbeten
Meddelande om upphandlings- eller koncessionstilldelning – standardsystem
Byggentreprenader
2. Förfarande
Förfarande
TitelRamavtal VA-arbeten
BeskrivningUpphandlingen avser ramavtal för VA-ledningsarbeten på det kommunala VA- ledningsnätet i Avesta kommun. Detaljer redovisas i förfrågningsunderlaget i övrigt.
Typ av förfarandeFörhandlat förfarande med föregående meddelande om upphandling/under konkurrens
Förfarandet är påskyndatnej
Föremålet för upphandlingen
Kontraktets artByggentreprenader
Huvudklassificering (cpv): 45231300 Anläggningsarbete för vatten- och avloppsledningar
5. Del (anbudsområde)
Del (anbudsområde)LOT-0001
Intern identifierareurn:eavrop:mdn:ProcurementProject:95987:Lot:1
Ytterligare klassificering (cpv): 45232150 Arbeten för vattenledningar, 45231110 Rörläggningsarbete, 45332200 VA-arbeten