396214-2023 - PlaneringSverige-Stockholm: Preventivmedel
Förhandsmeddelande
Varor
Rättslig grund:
direktiv 2014/24/EU
II.1.
Upphandlingens omfattning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
Externremiss avseende Kopparspiral SLL441
Referensnummer: FSN 2023-0186
II.1.2.
Huvudsaklig CPV-kod
33641400 Preventivmedel
II.1.4.
Kort beskrivning
Externremiss avseende Kopparspiral SLL441 inför upphandling.
II.1.5.
Uppskattat totalt värde
II.1.6.
Information om delar
Kontraktet är uppdelat i flera delar: nej
II.2.
Beskrivning
II.2.2.
Ytterligare CPV-kod(er)
33640000 Läkemedel som verkar på urin- och könsorgan; hormoner
II.2.4.
Beskrivning av upphandlingen
Externremiss avseende Kopparspiral SLL441.