2. Förfarande
Förfarande
Titel: DIS – Konsulttjänster Regional Utveckling
Beskrivning: Region Norrbotten inbjuder till att ansöka om att delta i ett dynamiskt inköpssystem - Konsulttjänster Regional Utveckling. Upphandlingsdokumenten innehåller samtliga förutsättningar och krav som gäller för anbudsgivningen. Upphandlingen genomförs i enlighet med 8 kap 1-14 §§ i Lag (2016:1145) om offentlig upphandling (LOU). Kvalificering av ansökande och tilldelning av kontrakt sker enligt reglerna för ett selektivt förfarande.
Typ av förfarande: Selektivt
Förfarandet är påskyndat: nej
Föremålet för upphandlingen
Kontraktets art: Tjänster
Huvudklassificering (cpv): 79400000 Företags- och managementrådgivning samt tillhörande tjänster
5. Del (anbudsområde)
Del (anbudsområde): LOT-0001
Intern identifierare: urn:eavrop:mdn:ProcurementProject:133712:Lot:1
Ytterligare klassificering (cpv): 79410000 Företags- och organisationsrådgivning, 79411100 Konsulttjänster för företagsutveckling