396313-2024 - Resultat
Sverige – Färdigställande byggnadsarbeten – Ramavtal Byggnadsarbeten – planerat underhåll
Meddelande om upphandlings- eller koncessionstilldelning – standardsystem
Byggentreprenader
2. Förfarande
Förfarande
Titel: Ramavtal Byggnadsarbeten – planerat underhåll
Beskrivning: Ramavtalet avser in- och utvändiga ombyggnadsarbeten i beställarens fastighetsbestånd.
Intern identifierare: 2023/381
Typ av förfarande: Selektivt
Förfarandet är påskyndat: nej
Föremålet för upphandlingen
Kontraktets art: Byggentreprenader
Huvudklassificering (cpv): 45400000 Färdigställande byggnadsarbeten
Ytterligare klassificering (cpv): 45200000 Delar av eller kompletta bygg- och anläggningsarbeten samt väg- och vattenarbeten, 45210000 Byggnadsanläggning, 45211300 Byggnation av bostäder, 45454000 Ombyggnadstjänster, 45454100 Restaureringsarbeten
5. Del (anbudsområde)
Del (anbudsområde): LOT-0001
Intern identifierare: Ramavtal Byggnadsarbeten – planerat underhåll