Typ av upphandlande myndighet Regional eller lokal myndighet
II.1.
Upphandlingens omfattning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
Ramavtal Parkeringsautomater
Referensnummer: 19/110
II.1.2.
Huvudsaklig CPV-kod 30144200 Biljettmaskiner
II.1.4.
Kort beskrivning
Upphandlingen omfattar fastighets- och gatukontorets och P Malmös behov av nya klimatsmarta parkeringsautomater och systemstödsystem som kan verksamhetsanpassas för Malmö Stad, inklusive administration och inlösen av bensinkortstransaktioner samt förmedling av bank- och kreditkortstransaktioner till respektive beställares inlösare.
II.1.6.
Information om delar Kontraktet är uppdelat i flera delar: nej
II.2.
Beskrivning
II.2.2.
Ytterligare CPV-kod(er) 38730000 Parkeringsmätare, 42968000 Automater, 48000000 Programvara och informationssystem, 51214000 Installation av parkeringsmätare
II.2.4.
Beskrivning av upphandlingen