396337-2023 - ÄndringSverige-Strängnäs: Uppförande av taklag, takläggning och tillhörande arbeten
Rättelse
Byggentreprenader
Rättslig grund:
direktiv 2014/24/EU
II.1.
Upphandlingens omfattning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
Nytt badhus Strängnäs - Tak och elementvägg
Referensnummer: TFN/2022:479
II.1.2.
Huvudsaklig CPV-kod
45261000 Uppförande av taklag, takläggning och tillhörande arbeten
II.1.4.
Kort beskrivning
Strängnäs kommun bjuder in att lämna anbud avseende nybyggnation av ny simhall på Larslunda IP.
Denna entreprenad avser: tak och elementvägg