396357-2023 - KonkurrensutsättningSverige-Sandviken: Försäkringar
Meddelande om upphandling
Tjänster
Rättslig grund:
direktiv 2014/24/EU
II.1.
Upphandlingens omfattning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
Kommunförsäkring, Sandvikens kommun
Referensnummer: IKS2023/43
II.1.2.
Huvudsaklig CPV-kod
66510000 Försäkringar
II.1.4.
Kort beskrivning
Upphandlingen omfattar kommunförsäkring för Sandvikens kommun och dess dotterbolag Sandviken Specialfastigheter AB.
II.1.5.
Uppskattat totalt värde
Värde exkl. moms: 13 700 000,00 SEK
II.1.6.
Information om delar
Kontraktet är uppdelat i flera delar: nej
II.2.
Beskrivning
II.2.2.
Ytterligare CPV-kod(er)
II.2.4.
Beskrivning av upphandlingen