396472-2024 - Konkurrensutsättning
Sverige – Brandskyddsanordningar – Service, underhåll samt leverans av brandsläckare och annan brandskyddsutrustning
Meddelande om upphandling eller koncession – standardsystem - Meddelande om ändring
Varor
2. Förfarande
Förfarande
TitelService, underhåll samt leverans av brandsläckare och annan brandskyddsutrustning
BeskrivningGavlefastigheter Gävle kommun AB upphandlar; tillsammans med AB Gavlegårdarna och Gävle Energi AB; Service, underhåll samt leverans av brandsläckare och annan brandskyddsutrustning.
Intern identifierare14583
Typ av förfarandeÖppet
Förfarandet är påskyndatnej
Föremålet för upphandlingen
Kontraktets artVaror
Huvudklassificering (cpv): 44482000 Brandskyddsanordningar
Ytterligare klassificering (cpv): 51700000 Installation av brandskyddsutrustning, 75251110 Brandskyddstjänster
5. Del (anbudsområde)
Del (anbudsområde)LOT-0001
Intern identifierareService, underhåll samt leverans av brandsläckare och annan brandskyddsutrustning
Optioner
Beskrivning av alternativenMed möjlighet till ett + ett års förlängning.