396476-2023 - ResultatSverige-Alingsås: Träd
Meddelande om tilldelning av kontrakt
Varor
Rättslig grund:
direktiv 2014/24/EU
II.1.
Upphandlingens omfattning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
Träd, växter och lök för offentliga planteringar (K)
Referensnummer: 2023.085 KS
II.1.2.
Huvudsaklig CPV-kod
03452000 Träd
II.1.4.
Kort beskrivning
Alingsås kommun upphandlar olika typer av växter för planteringar i enlighet med upphandlingens olika delområden.
II.1.6.
Information om delar
Kontraktet är uppdelat i flera delar: nej
II.2.
Beskrivning
II.2.2.
Ytterligare CPV-kod(er)
03120000 Trädgårdsväxter och plantskoleprodukter, 03121000 Trädgårdsväxter, 03450000 Plantskoleprodukter, 03451200 Blomlökar
II.2.4.
Beskrivning av upphandlingen