Konsultuppdraget omfattar nyckelfunktioner projektledning, projekteringsledning och installationssamordning för genomförande av programhandling och systemhandling med option på fortsatt uppdrag.
Projektet ska genomföras och redovisas på svenska. Projektledarorganisationen ska företräda SFV i projektet.
I detta ingår även att antaget konsultföretag ska kunna tillhandahålla vissa övriga tjänster.
II.1.5.
Uppskattat totalt värde
II.1.6.
Information om delar Kontraktet är uppdelat i flera delar: nej
II.2.
Beskrivning
II.2.2.
Ytterligare CPV-kod(er) 71000000 Arkitekt-, bygg-, ingenjörs- och besiktningstjänster, 71310000 Byggtekniska konsulttjänster och byggnadstjänster, 71540000 Byggteknisk ledning
II.2.4.
Beskrivning av upphandlingen