Anbud eller anbudsansökningar ska skickas till ovannämnda adress
För elektronisk kommunikation behövs verktyg och anordningar som inte är allmänt tillgängliga. Obegränsad, fullständig och direkt tillgång till dessa verktyg och anordningar kan kostnadsfritt erhållas via: https://upphandling.polisen.se/Account/CreateAccount.aspx
II.1.
Upphandlingens omfattning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
Arrestansbevakning Dalarna
Referensnummer: A502.793/2019
II.1.2.
Huvudsaklig CPV-kod 79713000 Vakttjänster
II.1.4.
Kort beskrivning
Upphandlingen avser tecknande av ramavtal som ska tillgodose Polismyndighetens behov i Polisområde Dalarna.
Avtalet omfattar leverans av arrestantbevakning och övrig bevakning såsom brottsplatsbevakning och sjukhusbevakning. Tjänster av hög kvalité till konkurrenskraftiga priser och med säkra utföranden.
II.1.5.
Uppskattat totalt värde Värde exkl. moms: 45 000 000,00 SEK
II.1.6.
Information om delar Kontraktet är uppdelat i flera delar: nej
II.2.
Beskrivning
II.2.2.
Ytterligare CPV-kod(er) 79713000 Vakttjänster
II.2.4.
Beskrivning av upphandlingen