396515-2017 - ResultatSverige-Linköping: Programvara och informationssystem
Meddelande om tilldelning av kontrakt
Tjänster
Rättslig grund:
direktiv 2014/24/EU
II.1.
Upphandlingens omfattning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
Funktion för kontaktcenter, mobil- och växeltelefoni.
Referensnummer: 2017/0228
II.1.2.
Huvudsaklig CPV-kod
48000000 Programvara och informationssystem
II.1.4.
Kort beskrivning
AB Östgötatrafiken upphandlar funktion för kontaktcenter, mobil- och växeltelefoni som en helhet/integrerad lösning.
II.1.6.
Information om delar
Kontraktet är uppdelat i flera delar: nej
II.2.
Beskrivning
II.2.2.
Ytterligare CPV-kod(er)
48510000 Programvara för kommunikation, 64200000 Telekommunikationstjänster
II.2.4.
Beskrivning av upphandlingen