39653-2018 - ResultatSverige-Uppsala: Reparation och underhåll av elektrisk utrustning i byggnader
Meddelande om tilldelning av kontrakt
Tjänster
Rättslig grund:
direktiv 2014/24/EU
II.1.
Upphandlingens omfattning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
Drift av hög- och lågspänningsanläggningar
II.1.2.
Huvudsaklig CPV-kod
50711000 Reparation och underhåll av elektrisk utrustning i byggnader
II.1.4.
Kort beskrivning
Drift och avhjälpande underhåll för beställarens hög- och lågspänningsanläggningar.
II.1.6.
Information om delar
Kontraktet är uppdelat i flera delar: nej
II.2.
Beskrivning
II.2.2.
Ytterligare CPV-kod(er)
50711000 Reparation och underhåll av elektrisk utrustning i byggnader, 65320000 Drift av elektriska anläggningar
II.2.4.
Beskrivning av upphandlingen