39657-2017 - KonkurrensutsättningSverige-Stockholm: IT-tjänster: konsultverksamhet, programvaruutveckling, Internet och stöd
Meddelande om upphandling
Tjänster
Rättslig grund:
direktiv 2014/24/EU
II.1.
Upphandlingens omfattning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
Anbudsförfrågan avseende systemutvecklare.
Referensnummer: 15FMV8927
II.1.2.
Huvudsaklig CPV-kod
72000000 IT-tjänster: konsultverksamhet, programvaruutveckling, Internet och stöd
II.1.4.
Kort beskrivning
Arbetsuppgifter:
— Arbeta med att utveckla, designa och förvalta systemlösningar och systemkomponenter utvecklade i JAVA, Javascript och .Net;
— Verka för att dokumentera/ säkerställa kontinuitet och spårbarhet i systemen;
— Ta fram systemdokumentation för producerade lösningar;
— Återrapportera utfört arbete till uppdragsgivaren;
— Ansvara för förvaltningsuppdrag inom Försvarsmakten.
II.1.5.
Uppskattat totalt värde
II.1.6.
Information om delar
Kontraktet är uppdelat i flera delar: nej
II.2.
Beskrivning
II.2.2.
Ytterligare CPV-kod(er)
II.2.4.
Beskrivning av upphandlingen
Konsultroll – Systemutvecklare.