396599-2019 - KonkurrensutsättningSverige-Norrtälje: Medicinsk programvara
Meddelande om upphandling
Tjänster
Rättslig grund:
direktiv 2014/24/EU
II.1.
Upphandlingens omfattning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
Journalsystem
Referensnummer: BSN 2019-146
II.1.2.
Huvudsaklig CPV-kod
48180000 Medicinsk programvara
II.1.4.
Kort beskrivning
Norrtälje kommun vill ha ett gemensamt stödsystem för vårt lokala och centrala elevhälsoarbete samt myndighetsutövning som kan kopplas till elevhälsan.
Syftet är att säkerställa kommunens behov av ett journalsystem.
II.1.5.
Uppskattat totalt värde
II.1.6.
Information om delar
Kontraktet är uppdelat i flera delar: nej
II.2.
Beskrivning
II.2.2.
Ytterligare CPV-kod(er)
48180000 Medicinsk programvara, 48814000 Medicinska informationssystem, 48219300 Programvara för administration, 48000000 Programvara och informationssystem, 48814200 Patientadministrativt system
II.2.4.
Beskrivning av upphandlingen