2. Förfarande
Förfarande
Titel: Tjänstecyklar och cykelservice
Beskrivning: Upphandling avseende tjänstecyklar (traditionella, el och last cyklar). Gäller för Kalmar kommun, Torsås kommun, Emmaboda kommun, Destination Kalmar, Kalmarsunds gymnasieförbund, Kalmar hamn, Kretslopp sydost, Kalmar Science Park, Räddningstjänsten sydost och Kalmar Vatten AB. OBS Förmånscyklar för anställda ingår inte i denna upphandling
Intern identifierare: 2024-95
Typ av förfarande: Öppet
Förfarandet är påskyndat: nej
Föremålet för upphandlingen
Kontraktets art: Varor
Huvudklassificering (cpv): 34430000 Cyklar
Ytterligare klassificering (cpv): 34431000 Cyklar utan motor, 34432000 Delar och tillbehör till cyklar
5. Del (anbudsområde)
Del (anbudsområde): LOT-0000