Kan ni värdera fastigheter? Kan ni fastighetsrätt och strategisk fastighetsrådgivning?
Nu söker flertalet kommuner och bolag i Dalarna efter leverantörer i upphandlingen värdering av fastigheter, fastighetsrätt och strategisk fastighetsrådgivning. Upphandlingen är uppdelad i två grupper: Värdering av fastigheter och Fastighetsrätt/strategisk fastighetsrådgivning. Avtalets totala värde beräknas till ca 18 miljoner SEK.
Välkomna att lämna anbud!
II.1.5.
Uppskattat totalt värde Värde exkl. moms: 18 000 000,00 SEK
II.1.6.
Information om delar Kontraktet är uppdelat i flera delar: ja
Anbud får lämnas föralla delar
II.2.
Beskrivning
II.2.1.
Benämning på upphandlingen
Värdering av fastigheter
Del nr: 1
II.2.2.
Ytterligare CPV-kod(er) 71321100 Byggnadsekonomiska tjänster, 79419000 Utvärderingskonsulttjänster, 77231500 Skogsövervakning eller -utvärdering, 70110000 Exploatering av fastigheter
II.2.4.
Beskrivning av upphandlingen
Fastighetsrätt och strategisk fastighetsrådgivning
Del nr: 2