2. Förfarande
Förfarande
Titel: Panel för snabb genetisk tumörprofilering
Beskrivning: Karolinska Universitetssjukhuset söker en teknisk lösning för en riktad multibiomarköranalys för genetisk tumörprofilering som inkluderar detektion av hotspots, SNV, indels, CNV och genfusioner från DNA och RNA inom fältet för next-generation-sekvensering (NGS). Den tekniska lösningen ska möjliggöra korta svarstider och ge mycket information.
Typ av förfarande: Öppet
Förfarandet är påskyndat: nej
Föremålet för upphandlingen
Kontraktets art: Varor
Huvudklassificering (cpv): 33190000 Diverse medicinktekniska produkter
5. Del (anbudsområde)
Del (anbudsområde): LOT-0001
Intern identifierare: urn:eavrop:mdn:ProcurementProject:126382:Lot:1