396651-2017 - ÄndringSverige-Uppsala: Läkemedel
Rättelse
Tjänster
Rättslig grund:
II.1.
Upphandlingens omfattning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
Tjänst för läkemedelsförsörjning till Region Uppsala.
Referensnummer: UPPH2017-0021
II.1.2.
Huvudsaklig CPV-kod
33600000 Läkemedel
II.1.4.
Kort beskrivning
Upphandlingen ”Läkemedelsförsörjning till Region Uppsala” omfattar leverans av läkemedel och läkemedelsnära varor till Akademiska sjukhuset, Lasarettet i Enköping och till enheter inom Primärvården, Folktandvården och Hälsa och habilitering, samt ”basförråd” hos utförare inom Regionens kommunala vård och omsorg.
Anbudstidens utgång:
Anbud ska vara angiven adress tillhanda senast 23.10.2017 23:59. Anbud som inkommer efter anbudstidens utgång får inte prövas.