2. Förfarande
Förfarande
Titel: Upphandling Amalgamavskiljare FTV 2402–0114
Beskrivning: Ramavtalet omfattar att tillhandhålla avhjälpande underhåll, Miljöservice & periodiska kontroller samt tjänster för hämtning av farligt avfall, såsom amalgamkontaminerad utrustning, amalgamavfall, sugslangar och avfallsbehållare, rapportering i enlighet med vad som framgår av Upphandlingsdokumenten.
Intern identifierare: 25/3
Typ av förfarande: Öppet
Förfarandet är påskyndat: nej
Föremålet för upphandlingen
Kontraktets art: Tjänster
Huvudklassificering (cpv): 71600000 Teknisk provning, analys och konsulttjänster
Ytterligare klassificering (cpv): 33100000 Medicinsk utrustning, 33110000 Utrustning för medicinsk, odontologisk och veterinärmedicinsk bildbehandling, 33190000 Diverse medicinktekniska produkter
5. Del (anbudsområde)
Del (anbudsområde): LOT-0000