396700-2019 - ResultatSverige-Stockholm: Vägtransporter
Meddelande om tilldelning av kontrakt
Tjänster
Rättslig grund:
direktiv 2014/24/EU
II.1.
Upphandlingens omfattning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
Konsttransporter och lådtillverkning
Referensnummer: 19/3
II.1.2.
Huvudsaklig CPV-kod
60100000 Vägtransporter
II.1.4.
Kort beskrivning
Upphandling av konsttransporter och produktion av lådor för konst
II.1.6.
Information om delar
Kontraktet är uppdelat i flera delar: nej
II.2.
Beskrivning
II.2.2.
Ytterligare CPV-kod(er)
31213100 Distributionslådor, 31219000 Skyddslådor, 63110000 Godshantering, 63700000 Kringtjänster för land-, sjö- och lufttransporter, 63712000 Kringtjänster för vägtransporter
II.2.4.
Beskrivning av upphandlingen