Anbud eller anbudsansökningar ska skickas till ovannämnda adress
För elektronisk kommunikation behövs verktyg och anordningar som inte är allmänt tillgängliga. Obegränsad, fullständig och direkt tillgång till dessa verktyg och anordningar kan kostnadsfritt erhållas via: https://www.kommersannons.se/elite/Account/CreateAccount.aspx
II.1.
Upphandlingens omfattning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
Lås och låstjänster 2020
Referensnummer: KS-2020-17
II.1.2.
Huvudsaklig CPV-kod 34913510 Cykellås
II.1.4.
Kort beskrivning
Successiva beställningar av lås och låstjänster av inner- och ytterdörrar till olika former av bostäder och lokaler inom Östhammars kommun.
II.1.5.
Uppskattat totalt värde Värde exkl. moms: 6 000 000,00 SEK
II.1.6.
Information om delar Kontraktet är uppdelat i flera delar: nej
II.2.
Beskrivning
II.2.2.
Ytterligare CPV-kod(er) 34913510 Cykellås, 44500000 Verktyg, lås, nycklar, gångjärn, fästen, kedjor och fjädrar, 44520000 Lås, nycklar och gångjärn, 44521100 Lås, 44521120 Elektroniskt säkerhetslås, 98395000 Låssmedstjänster
II.2.4.
Beskrivning av upphandlingen