396734-2023 - ResultatSverige-Ludvika: Programvara och informationssystem
Meddelande om tilldelning av kontrakt
Varor
Rättslig grund:
direktiv 2014/24/EU
II.1.
Upphandlingens omfattning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
Personaladministrativt system Borlänge
Referensnummer: GNU 2022/89
II.1.2.
Huvudsaklig CPV-kod
48000000 Programvara och informationssystem
II.1.4.
Kort beskrivning
Personaladministrativt system till Borlänge kommun.
II.1.6.
Information om delar
Kontraktet är uppdelat i flera delar: nej
II.2.
Beskrivning
II.2.2.
Ytterligare CPV-kod(er)
48000000 Programvara och informationssystem, 48330000 Programvara för schemaläggning och produktivitet, 48332000 Programvara för schemaläggning, 48333000 Programvara för kontakthantering, 72261000 Stödtjänster för programvara, 72262000 Utveckling av programvara, 72268000 Tillhandahållande av programvara, 79211110 Lönehantering, 79631000 Personaltjänster och lönehantering
II.2.4.
Beskrivning av upphandlingen