Typ av upphandlande myndighet Regional eller lokal myndighet
II.1.
Upphandlingens omfattning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
TI 2019-2091 Klottersanering och klotterskydd
Referensnummer: TI 2019-2091
II.1.2.
Huvudsaklig CPV-kod 90690000 Klottersanering
II.1.4.
Kort beskrivning
Denna ramavtalsupphandling avser klottersanering, klotterskydd för Telge koncernen, Södertälje kommun, Nykvarns kommun och dess helägda bolag samt AB Nykvarnsbostäder.
II.1.6.
Information om delar Kontraktet är uppdelat i flera delar: nej
II.2.
Beskrivning
II.2.2.
Ytterligare CPV-kod(er) 45442180 Ommålning, 90920000 Sanering av anläggningar
II.2.4.
Beskrivning av upphandlingen