396892-2018 - ÄndringSverige-Avesta: Kött
Rättelse
Varor
Rättslig grund:
direktiv 2014/24/EU
II.1.
Upphandlingens omfattning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
Livsmedel grupp 5 nötkött och fläskkött Avesta Norberg Skinnskatteberg
Referensnummer: 2018-000010
II.1.2.
Huvudsaklig CPV-kod
15110000 Kött
II.1.4.
Kort beskrivning
För Avesta, Norberg och Skinnskattebergs kommuner upphandlas nötkött och fläskkött
Upphandlande myndighet
Avesta kommun Org. nr 212 000-2262
Norberg kommunOrg. nr 212 000 2072
Skinnskatteberg kommunOrg. nr 212000-2023