2. Förfarande
Förfarande
Titel: Kundtjänst med registerhållning och fakturering av VA-avgifter
Beskrivning: Upphandling av kundtjänst med registerhållning och fakturering av VA-avgifter. Uppdraget omfattar: · Tillhandahållande av kundtjänst för kommunens VA-abonnenter · Registerhållning och arkivhantering i ett, av anbudsgivaren tillhandahållet, abonnentsystem · Hantering och registrering av vattenmätaravläsningar · Fakturering av VA-avgifter · Uppföljning och prognostisering av intäkter · Upprättande av plan för vattenmätarbyten Se upphandlingsdokument för detaljer
Typ av förfarande: Öppet
Förfarandet är påskyndat: nej
Föremålet för upphandlingen
Kontraktets art: Tjänster
Huvudklassificering (cpv): 65000000 El-, vatten- och energiverk
5. Del (anbudsområde)
Del (anbudsområde): LOT-0001
Intern identifierare: urn:eavrop:mdn:ProcurementProject:119765:Lot:1
Ytterligare klassificering (cpv): 79342320 Kundvård, 79992000 Receptionstjänster, 79990000 Diverse företagstjänster