Typ av upphandlande myndighet Regional eller lokal myndighet
II.1.
Upphandlingens omfattning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
Konsultförmedlare
Referensnummer: 2019/KSUH 0014
II.1.2.
Huvudsaklig CPV-kod 79620000 Förmedling av personal, även tillfälligt anställda
II.1.4.
Kort beskrivning
Avtalet omfattar uppdrag av konsultförmedlare av organisations- och
Verksamhetskonsulter. Avtalet ska säkerställa Tyresö Kommuns behov av verksamhets- och organisationskonsulter som inte reglerats i andra avtal eller när andra avtal inte ger förväntat resultat
II.1.6.
Information om delar Kontraktet är uppdelat i flera delar: nej
II.2.
Beskrivning
II.2.2.
Ytterligare CPV-kod(er) 79410000 Företags- och organisationsrådgivning, 79411100 Konsulttjänster för företagsutveckling
II.2.4.
Beskrivning av upphandlingen