396998-2020 - ÄndringSverige-Staffanstorp: Hälsovårdstjänster
Rättelse
Tjänster
Rättslig grund:
direktiv 2014/24/EU
II.1.
Upphandlingens omfattning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
Upphandling av LSS-verksamheter
Referensnummer: 2019-ON-210
II.1.2.
Huvudsaklig CPV-kod
85100000 Hälsovårdstjänster
II.1.4.
Kort beskrivning
Staffanstorps kommun bjuder in till upphandling av insatser enligt Lag (1993:387) om stöd och service till vissa funktionshindrade, där samma leverantör ska utföra driften av bostad med särskild service för vuxna, korttidsvistelse/korttidstillsyn, avlösarservice i hemmet samt öppen fritidsverksamhet.