397084-2026 - Konkurrensutsättning
Sverige – Medicinska förbrukningsartiklar – 2026 Vakuumrör och kapillärrör Region Norrbotten
Meddelande om upphandling eller koncession – standardsystem
Varor
2. Förfarande
Förfarande
Titel2026 Vakuumrör och kapillärrör Region Norrbotten
BeskrivningUpphandlingen avser ramavtal på förbrukningsmaterial inom området vakuumrör och kapillärrör för leverans till Region Norrbotten enligt upphandlingsdokumenten med tillhörande bilagor. Upphandlingen omfattar följande varukorgar: * Venprovtagningsset samt tillhörande vakuumrör * Kapillärrör * Urinprov * Rör för analys för att kunna diagnosticera TBC * Optioner på plasmarör och övrigt
Typ av förfarandeÖppet
Förfarandet är påskyndatnej
Föremålet för upphandlingen
Kontraktets artVaror
Huvudklassificering (cpv): 33140000 Medicinska förbrukningsartiklar
5. Del (anbudsområde)
Del (anbudsområde)LOT-0001
Intern identifierareurn:eavrop:mdn:ProcurementProject:133275:Lot:1
Optioner
Beskrivning av alternativenUpphandlingen innehåller optioner på plasmarör och övrigt enligt beskrivningen i bilagan Produktspecifika krav.