397127-2019 - ÄndringSverige-Malmö: Passagerartransport på väg för särskilda ändamål
Rättelse
Tjänster
Rättslig grund:
direktiv 2014/24/EU
II.1.
Upphandlingens omfattning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
Skolskjuts
Referensnummer: SN-2018-614
II.1.2.
Huvudsaklig CPV-kod
60130000 Passagerartransport på väg för särskilda ändamål
II.1.4.
Kort beskrivning
Den tjänst som ska upphandlas är skolskjuts och skolresor med taxi.
Tjänsten innefattar tre olika kategorier av resor:
— Kategori 1 / skolresor inom ramen för förskolan
— Kategori 2 / skolskjuts och skolresor inom ramen för grundskolan
— Kategori 3 / skolskjuts och skolresor inom ramen för gymnasiesärskola
Inbjudan
Malmö stad, Serviceförvaltningen, genom upphandlingsenheten, inbjuder intresserade leverantörer till anbudsgivning avseende: skolskjuts och skolresa med personbil.