Typ av upphandlande myndighet Regional eller lokal myndighet
II.1.
Upphandlingens omfattning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
Grönyteskötsel
Referensnummer: 59-2017
II.1.2.
Huvudsaklig CPV-kod 77300000 Trädgårdstjänster
II.1.4.
Kort beskrivning
Orust kommun genomför en upphandling av grönyteskötsel och inbjuder er att lämna anbud enligt detta upphandlingsdokument.
Uppdraget sträcker sig över hela året och omfattar löpande grönyteskötsel. Klippningsfrekvensen ska genomföras så att grönytorna är vårdade, välskötta och ser inbjudande ut under hela året.
Upphandlingens syfte är att få till stånd ramavtal med en eller flera (maximalt 3 st.) leverantörer som kan tillgodose kommunens löpande behov av grönyteskötsel under hela avtalsperioden.
II.1.5.
Uppskattat totalt värde
II.1.6.
Information om delar Kontraktet är uppdelat i flera delar: ja
Anbud får lämnas föralla delar
II.2.
Beskrivning
II.2.1.
Del nr: Område 1. Ellös
II.2.2.
Ytterligare CPV-kod(er) 77310000 Plantering och skötsel av grönområden, 77311000 Skötsel av trädgårdar och parker, 77312000 Ogräsröjning, 77314000 Markskötsel
II.2.4.
Beskrivning av upphandlingen
Område 1. Ellös
Del nr: Område 2. Henån
Område 2. Henån
Del nr: Område 3. Svanesund/Varekil
Område 3. Svanesund/Varekil