397224-2025 - Konkurrensutsättning
Sverige – Konsulttjänster inom VA – Konsultstöd för hydraulisk modellering av VA-ledningsnät, både för vatten, spillvatten och dagvatten samt tillhörande mätning och bearbetning av data.
Meddelande om upphandling eller koncession – standardsystem
Tjänster
2. Förfarande
Förfarande
Titel: Konsultstöd för hydraulisk modellering av VA-ledningsnät, både för vatten, spillvatten och dagvatten samt tillhörande mätning och bearbetning av data.
Beskrivning: Konsultstöd som B behöver för att bygga upp, utveckla, kalibrera och köra hydrauliska modeller för VA-ledningsnätet både för dagvatten, spillvatten och vatten och för råd och stöd vid egen användning av modellerna.
Intern identifierare: UPP 2025-00195
Typ av förfarande: Öppet
Förfarandet är påskyndat: nej
Föremålet för upphandlingen
Kontraktets art: Tjänster
Huvudklassificering (cpv): 71321300 Konsulttjänster inom VA
5. Del (anbudsområde)
Del (anbudsområde): LOT-0000