397227-2021 - KonkurrensutsättningSverige-Stockholm: Sjukhustjänster och tillhörande tjänster
Meddelande om upphandling
Tjänster
Rättslig grund:
direktiv 2014/24/EU
II.1.
Upphandlingens omfattning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
Assisterad provtagning
Referensnummer: 2021-17
II.1.2.
Huvudsaklig CPV-kod
85110000 Sjukhustjänster och tillhörande tjänster
II.1.4.
Kort beskrivning
Provtagning och test för att monitorera smittspridningen och utföra
smittspårning av SARS-CoV-2.
II.1.5.
Uppskattat totalt värde
II.1.6.
Information om delar
Kontraktet är uppdelat i flera delar: nej
II.2.
Beskrivning
II.2.2.
Ytterligare CPV-kod(er)
85141000 Tjänster utförda av vårdpersonal
II.2.4.
Beskrivning av upphandlingen