2. Förfarande
Förfarande
Titel: Matlådor- och förpackningsmaterial
Beskrivning: Välkomna att lämna anbud på Eskilstuna kommuns upphandling avseende matlådor och förbrukningsmaterial! Bakgrund till upphandlingen är att idag distribuerar Eskilstuna Kommun cirka 5 000-6 000 stycken kylda matlådor per vecka med färdiglagade portioner till äldreomsorgen inom vård och omsorgsområdet. Upphandlingens syfte är att säkerställa Kommunens behov av portionsformar och tillbehör som används för distribuering av nedkyld tillagad mat.
Intern identifierare: UE 25.017
Typ av förfarande: Öppet
Förfarandet är påskyndat: nej
Föremålet för upphandlingen
Kontraktets art: Varor
Huvudklassificering (cpv): 39000000 Möbler (inkl. kontorsmöbler), inredning, hushållsapparater (exkl. belysning) och rengöringsprodukter
Ytterligare klassificering (cpv): 39220000 Köksutrustning, hushållsartiklar och materiel för catering
5. Del (anbudsområde)
Del (anbudsområde): LOT-0000