2. Förfarande
Förfarande
Titel: Ny betongplatta i Pinbackshallen
Beskrivning: Entreprenaden omfattar rivning av befintlig betongplatta, gjutning av ny pist och ny sarg inklusive bås i Pinbackshallen, Sigtuna kommun. Arbetena innefattar: rivning och bortforsling av befintlig betongplatta,markarbeten inklusive isolering och gjutning av ny ispist med undervärme (tjälskydd),målning av platta samt linjering,ny sarg, bås, publikskydd, skridskomattor och nät i enlighet med ishockeyförbundets riktlinjer för betongplatta i ishallar.Arbetena i sin helhet framgår av handling Rambeskrivning.
Typ av förfarande: Öppet
Förfarandet är påskyndat: nej
Föremålet för upphandlingen
Kontraktets art: Byggentreprenader
Huvudklassificering (cpv): 45212211 Byggnation av skridskobana
5. Del (anbudsområde)
Del (anbudsområde): LOT-0001
Intern identifierare: urn:eavrop:mdn:ProcurementProject:117721:Lot:1
Ytterligare klassificering (cpv): 45212290 Reparation och underhåll av idrottsanläggningar, 45212223 Byggnation av vintersportanläggningar, 45231112 Installation av rörsystem, 45311000 Installation av elektriska ledningar och kopplingsarbeten, 45331230 Installation av kylutrustning, 44114250 Betongplattor, 45262350 Arbeten med oarmerad betong, 45262310 Arbete med armerad betong