397302-2025 - Resultat
Sverige – Konstruktioner och konstruktionsmaterial; konstruktionshjälpmedel (utom elutrustning) – Bodar, rastvagnar och relaterade tjänster
Meddelande om upphandlings- eller koncessionstilldelning – standardsystem
Varor
2. Förfarande
Förfarande
TitelBodar, rastvagnar och relaterade tjänster
BeskrivningUppdraget omfattar ramavtal för hyra av bodar och rastvagnar med tillhörande tjänster för löpande avrop under avtalstiden. Omfattningen av avtalet uppskattas till ca 2,6 miljoner kronor per år. Det är ingen utlovad volym utan endast en grov uppskattning som baseras på tidigare köp. Objekten kan komma att hyras under både kortare och längre perioder.
Föregående meddelande3291-2023
Typ av förfarandeFörhandlat förfarande med föregående meddelande om upphandling/under konkurrens
Förfarandet är påskyndatnej
Föremålet för upphandlingen
Kontraktets artVaror
Huvudklassificering (cpv): 44000000 Konstruktioner och konstruktionsmaterial; konstruktionshjälpmedel (utom elutrustning)
5. Del (anbudsområde)
Del (anbudsområde)LOT-0001
Intern identifierareurn:eavrop:mdn:ProcurementProject:89050:Lot:1
Ytterligare klassificering (cpv): 44211100 Mobila byggnader och modulbyggnader