397305-2025 - Resultat
Sverige – Arkitekttjänster – Arkitekt för Altona Stadshus
Meddelande om upphandlings- eller koncessionstilldelning – standardsystem
Tjänster
2. Förfarande
Förfarande
TitelArkitekt för Altona Stadshus
BeskrivningUppdraget innebär att fortsätta utveckla fastigheterna Altona 3 och 9 till ett stadshus för Lunds kommun men med flexibiliteten att detaljplan även ska medge att bygga bostäder. Uppdraget innebär arbete med framtagningen av detaljplan både för stadshus och för möjligheten att bygga bostäder Optioner som kan komma att avropas: *Lokalstrategi med lokal- och funktionsprogram samt programarbete i tidigt skede, Förstudie. *Programhandlingsskede *Systemhandlingsskede
Intern identifierareKS 2025/0087
Typ av förfarandeÖppet
Förfarandet är påskyndatnej
Föremålet för upphandlingen
Kontraktets artTjänster
Huvudklassificering (cpv): 71200000 Arkitekttjänster
5. Del (anbudsområde)
Del (anbudsområde)LOT-0000