Huvudsaklig CPV-kod 60112000 Kollektivtrafik på väg
II.1.4.
Kort beskrivning
Länstrafiken i Västerbotten AB, nedan kallad beställaren, inbjuder er härmed att lämna anbud på linjelagd kollektivtrafik, linje 28, 36, 249, 252 i Västerbottens län. Upphandlingen avser en korttidsupphandling på ett år med trafikstart 13.12.2020.
II.1.6.
Information om delar Kontraktet är uppdelat i flera delar: nej
II.2.
Beskrivning
II.2.4.
Beskrivning av upphandlingen