2. Förfarande
Förfarande
Titel: Stegbilar
Beskrivning: Uppdraget består i att leverera tre (3) stegbilar för användning vid utryckningstjänst enligt kravspecifikation. Fordonen kommer att användas vid olika typer av räddningsinsatser. Fordonen ska framföras på olika vägtyper, väglag och även i terräng.
Typ av förfarande: Förhandlat förfarande med föregående meddelande om upphandling/under konkurrens
Förfarandet är påskyndat: nej
Föremålet för upphandlingen
Kontraktets art: Varor
Huvudklassificering (cpv): 34114100 Utryckningsfordon
5. Del (anbudsområde)
Del (anbudsområde): LOT-0001
Intern identifierare: urn:eavrop:mdn:ProcurementProject:97482:Lot:1
Ytterligare klassificering (cpv): 34114110 Räddningsfordon, 34144210 Brandfordon, 34144213 Brandbilar