397473-2025 - Konkurrensutsättning
Sverige – Transport av slam – Behandling och transport av reningsverksslam
Meddelande om upphandling eller koncession – standardsystem
Tjänster
2. Förfarande
Förfarande
TitelBehandling och transport av reningsverksslam
BeskrivningAvser upphandling av ramavtal för behandling och transport av reningsverksslam.
Intern identifierareUH24-059
Typ av förfarandeÖppet
Förfarandet är påskyndatnej
Föremålet för upphandlingen
Kontraktets artTjänster
Huvudklassificering (cpv): 90513700 Transport av slam
Ytterligare klassificering (cpv): 90000000 Avlopps- och avfallshantering, sanering och miljötjänster, 90400000 Avloppshantering, 90500000 Avfallstjänster, 90513600 Avlägsnande av slam, 90513900 Hantering av slam
5. Del (anbudsområde)
Del (anbudsområde)LOT-0000