Typ av upphandlande myndighet Regional eller lokal myndighet
II.1.
Upphandlingens omfattning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
Kommunikationstjänster, 2019/110
Referensnummer: 2019/110
II.1.2.
Huvudsaklig CPV-kod 79342000 Marknadsföring
II.1.4.
Kort beskrivning
Ramavtal för successiva avrop av förekommande projekt, enklare tryckeritjänster, planering av kampanjer eller andra insatser, såväl av temporär som långsiktig art i Mora, Orsa och Älvdalen.
II.1.5.
Uppskattat totalt värde
II.1.6.
Information om delar Kontraktet är uppdelat i flera delar: nej
II.2.
Beskrivning
II.2.2.
Ytterligare CPV-kod(er) 79800000 Tryckning och tillhörande tjänster, 79810000 Tryckning, 79413000 Konsulttjänster för marknadsföring, 79340000 Reklam och marknadsföring
II.2.4.
Beskrivning av upphandlingen
Förekommande projekt, enklare tryckeritjänster, planering av kampanjer eller andra insatser, såväl av temporär som långsiktig art i Mora, Orsa och Älvdalen.