See the notice on TED website
2. Förfarande
Förfarande
Titel: Yrkesförberedande och yrkesinriktade insatser
Beskrivning: Upphandlingen omfattar yrkesförberedande och yrkesinriktade insatser i Botkyrka kommun som direkt kan anpassas till Botkyrkas lokala behov, målgrupper och arbetsmarknadsförutsättningar.
Intern identifierare: AVN/2026:00030
Typ av förfarande: Annat förfarande i ett steg
Förfarandets viktigaste kännetecken: Enstegsförfarande
Föremålet för upphandlingen
Kontraktets art: Tjänster
Huvudklassificering (cpv): 79611000 Jobbsökningstjänster
Ytterligare klassificering (cpv): 79610000 Personalförmedling, 85312500 Rehabiliteringstjänster, 85312510 Yrkesrehabilitering, 85322000 Kommunalt åtgärdsprogram
5. Del (anbudsområde)
Del (anbudsområde): LOT-0001
Titel: A.Administration
Beskrivning: Insatser inom administration
Intern identifierare: A.Administration
Del (anbudsområde): LOT-0002
Titel: B.Hälsa och sjukvård
Beskrivning: Insatser inom hälsa och sjukvård (äldreomsorg, servicetjänster, stödassistent)
Intern identifierare: B.Hälsa och sjukvård
Del (anbudsområde): LOT-0003
Titel: C. Bygg och anläggning
Beskrivning: Insatser inom bygg och anläggning (exempelvis mureri, måleri, byggställningar, snickare, VVS etcetera)
Intern identifierare: Bygg och anläggning
Del (anbudsområde): LOT-0004
Titel: D. Kök, restaurang, måltidsservice
Beskrivning: Insatser inom kök, restaurang, måltidsservice
Intern identifierare: Kök, restaurang, måltidsservice
Del (anbudsområde): LOT-0005
Titel: E.Transport
Beskrivning: Insatser inom transport (Inkluderar åkeri)
Intern identifierare: E.Transport
Del (anbudsområde): LOT-0006
Titel: F. Lokalvård
Beskrivning: Insatser inom lokalvård
Intern identifierare: F.Lokalvård
Del (anbudsområde): LOT-0007
Titel: G. Lager och logistik
Beskrivning: Insatser inom lager och logistik
Intern identifierare: G.Lager och logistik
Del (anbudsområde): LOT-0008
Titel: H.Serviceyrken
Beskrivning: Insatser inom serviceyrken
Intern identifierare: H.Serviceyrken
Del (anbudsområde): LOT-0009
Titel: I. Fastighetsskötsel
Beskrivning: Insatser inom fastighetsskötsel (Inklusive mark och park)
Intern identifierare: I.Fastighetsskötsel
Del (anbudsområde): LOT-0010
Titel: J. Parti- och detaljhandel
Beskrivning: Insatser inom parti- och detaljhandel
Intern identifierare: J.Parti- och detaljhandel
Del (anbudsområde): LOT-0011
Titel: K. Industri
Beskrivning: Insatser inom industri
Intern identifierare: K.Industri
Del (anbudsområde): LOT-0012
Titel: L. Övrigt
Beskrivning: Insatser inom områden som inte tidigare angivits.
Intern identifierare: L.Övrigt