See the notice on TED website
2. Förfarande
Förfarande
Titel: Pappers- och plastmaterial
Beskrivning: Påsar, torkpapper, servetter, näsdukar, tvättlappar, folie av plast och aluminium, artiklar för mikrovågsugnar mm.
Föregående meddelande: 550715-2023
Intern identifierare: VF2023-00014
Typ av förfarande: Öppet
Förfarandet är påskyndat: nej
Föremålet för upphandlingen
Kontraktets art: Varor
Huvudklassificering (cpv): 33772000 Förbrukningsvaror av papper
5. Del (anbudsområde)
Del (anbudsområde): LOT-0001
Titel: FFU Generell del
Beskrivning: Påsar och kassar i plast och papper, engångsbestick och tallrikar, muggar och glas i papper och plast, plastformar och matlådor, skål i papper och plast, kaffetillbehör, hushållspapper och toapapper, underlägg för brits, servetter, näsdukar, tvättlappar mm.
Del (anbudsområde): LOT-0002
Titel: Avtalsvillkor och kommersiella villkor
Del (anbudsområde): LOT-0003
Titel: 50. AVFALLSPÅSE ÅTERVUNNEN PLAST
Beskrivning: AVFALLSPÅSE ÅTERVUNNEN PLAST
Del (anbudsområde): LOT-0004
Titel: 51.1 PÅSE PLAST
Beskrivning: PÅSE PLAST
Del (anbudsområde): LOT-0005
Titel: 51.2 PÅSE PLAST
Del (anbudsområde): LOT-0006
Titel: 51.3 PÅSE PLAST
Del (anbudsområde): LOT-0007
Titel: 51.4 PÅSE PLAST
Del (anbudsområde): LOT-0008
Titel: 51.5 PÅSE PLAST
Del (anbudsområde): LOT-0009
Titel: 51.6 PÅSE PLAST
Del (anbudsområde): LOT-0010
Titel: 52.1 PÅSE FÖRNYBAR PLAST
Beskrivning: PÅSE FÖRNYBAR PLAST
Del (anbudsområde): LOT-0011
Titel: 52.2 PÅSE FÖRNYBAR PLAST
Del (anbudsområde): LOT-0012
Titel: 52.3 PÅSE FÖRNYBAR PLAST
Del (anbudsområde): LOT-0013
Titel: 52.4 PÅSE FÖRNYBAR PLAST
Del (anbudsområde): LOT-0014
Titel: 52.5 PÅSE FÖRNYBAR PLAST
Del (anbudsområde): LOT-0015
Titel: 52.6 PÅSE FÖRNYBAR PLAST
Del (anbudsområde): LOT-0016
Titel: 52.7 PÅSE FÖRNYBAR PLAST
Del (anbudsområde): LOT-0017
Titel: 53. FRYSPÅSE FÖRNYBAR PLAST
Beskrivning: FRYSPÅSE FÖRNYBAR PLAST
Del (anbudsområde): LOT-0018
Titel: 54. SKYDDSPÅSE TILL AUTOKLAVKORG
Beskrivning: SKYDDSPÅSE TILL AUTOKLAVKORG
Del (anbudsområde): LOT-0019
Titel: 55. SKYDDSPÅSE FÖRNYBAR PLAST TILL AUTOKLAVKORG
Beskrivning: SKYDDSPÅSE FÖRNYBAR PLAST TILL AUTOKLAVKORG
Del (anbudsområde): LOT-0020
Titel: 56. KASSE PAPPER
Beskrivning: KASSE PAPPER
Del (anbudsområde): LOT-0021
Titel: 57. PÅSE PAPPER
Beskrivning: PÅSE PAPPER
Del (anbudsområde): LOT-0022
Titel: 58. MUGG MED INSATS OCH LOCK, EJ PLAST
Beskrivning: MUGG MED INSATS OCH LOCK, EJ PLAST
Del (anbudsområde): LOT-0023
Titel: 59. MUGG FÖR VARMA DRYCKER FÖRNYBAR, EJ PLAST
Beskrivning: MUGGFÖR VARMA DRYCKER FÖRNYBAR, EJ PLAST
Del (anbudsområde): LOT-0024
Titel: 60. MUGG OCH DISPENSER
Beskrivning: MUGG OCH DISPENSER
Del (anbudsområde): LOT-0025
Titel: 61. TALLRIK
Beskrivning: TALLRIK
Del (anbudsområde): LOT-0026
Titel: 62. KÖKSTILLBEHÖR
Beskrivning: KÖKSTILLBEHÖR
Del (anbudsområde): LOT-0027
Titel: 63. ÄGGKOPP I FÖRNYBART MATERIAL, EJ PLAST
Del (anbudsområde): LOT-0028
Titel: 64. BESTICK I FÖRNYBART MATERIAL EJ PLAST
Beskrivning: BESTICK I FÖRNYBART MATERIAL, EJ PLAST
Del (anbudsområde): LOT-0029
Titel: 65. VÄRMEISOLERANDE FORMAR FÖRNYBART MATERIAL, EJ PLAST
Beskrivning: VÄRMEISOLERANDE FORMAR FÖRNYBART MATERIAL, EJ PLAST
Del (anbudsområde): LOT-0030
Titel: 66. FORMAR MED LOCK I FÖRNYBART MATERIAL, EJ PLAST
Beskrivning: FORMAR MED LOCK I FÖRNYBART MATERIAL, EJ PLAST
Del (anbudsområde): LOT-0031
Titel: 67. MATLÅDA TILL DUNIMASKIN I FÖRNYBART MATERIAL
Beskrivning: MATLÅDA TILL DUNIMASKIN I FÖRNYBART MATERIAL
Del (anbudsområde): LOT-0032
Titel: 68 KAFFEFILTER ENGÅNGS
Beskrivning: KAFFEFILTER ENGÅNGS
Del (anbudsområde): LOT-0033
Titel: 69. DUKAR, SERVETTER OCH NÄSDUKAR
Beskrivning: DUKAR, SERVETTER OCH NÄSDUKAR
Del (anbudsområde): LOT-0034
Titel: 70. HUSHÅLLSPAPPER, TOALETTPAPPER OCH HÅLLARE
Beskrivning: HUSHÅLLSPAPPER, TOALETTPAPPER OCH HÅLLARE
Del (anbudsområde): LOT-0035
Titel: 71. TORKRULLE CENTRUMMATAD OCH HÅLLARE
Beskrivning: TORKRULLE CENTRUMMATAD OCH HÅLLARE
Del (anbudsområde): LOT-0036
Titel: 72. TORKRULLE NON-WOVEN
Beskrivning: TORKRULLE NON-WOVEN
Del (anbudsområde): LOT-0037
Titel: 73. TORKDUK MED EXTRA HÖGT KRAV PÅ DAMM- OCH LUDDFRIHET
Beskrivning: TORKDUK MED EXTRA HÖGT KRAV PÅ DAMM-OCH LUDDFRIHET
Del (anbudsområde): LOT-0038
Titel: 74. LÄTTUPPLÖST PAPPER
Beskrivning: LÄTTUPPLÖST PAPPER
Del (anbudsområde): LOT-0039
Titel: 75. UNDERLÄGG FÖR BRITS OCH CELLSTOFF
Beskrivning: UNDERLÄGG FÖR BRITS OCH CELLSTOFF
Del (anbudsområde): LOT-0040
Titel: 76. UNDERLÄGG AV PAPPER MED PLASTAD BAKSIDA
Del (anbudsområde): LOT-0041
Titel: 77. SKYDD FÖR SÄNG
Beskrivning: SKYDD FÖR SÄNG
Del (anbudsområde): LOT-0042
Titel: 78. HANDDUK/BADLAKAN AV TORRFORMERAT PAPPER
Beskrivning: HANDDUKAR/BADLAKAN AV TORRFORMERAT PAPPER
Del (anbudsområde): LOT-0043
Titel: 79. TVÄTTLAPPAR
Beskrivning: TVÄTTLAPPAR
Del (anbudsområde): LOT-0044
Titel: 80. HAKLAPP OCH SKVÄTTSKYDD
Beskrivning: HAKLAPP OCH SKVÄTTSKYDD
Del (anbudsområde): LOT-0045
Titel: 81. HAKLAPP OCH SKVÄTTSKYDD I FÖRNYBART MATERIAL
Beskrivning: HAKLAPP OCH SKVÄTTSKYDD I FÖRNYBART MATERIAL