Anbud eller anbudsansökningar ska skickas till ovannämnda adress
För elektronisk kommunikation behövs verktyg och anordningar som inte är allmänt tillgängliga. Obegränsad, fullständig och direkt tillgång till dessa verktyg och anordningar kan kostnadsfritt erhållas via: https://www.kommersannons.se/elite/Account/CreateAccount.aspx
II.1.
Upphandlingens omfattning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
Upphandling av hygien-, pappers- och plastprodukter.
Referensnummer: KS 2017/1050
II.1.2.
Huvudsaklig CPV-kod 19520000 Plastprodukter
II.1.4.
Kort beskrivning
Ramavtal avseende hygien-, pappers- och plastprodukter.
II.1.5.
Uppskattat totalt värde Värde exkl. moms: 20 000 000,00 SEK
II.1.6.
Information om delar Kontraktet är uppdelat i flera delar: nej
II.2.
Beskrivning
II.2.2.
Ytterligare CPV-kod(er) 19520000 Plastprodukter, 19640000 Sopsäckar och soppåsar av polyeten, 33700000 Hygienartiklar, 33761000 Toalettpapper, 33763000 Pappershanddukar, 33772000 Förbrukningsvaror av papper
II.2.4.
Beskrivning av upphandlingen