2. Förfarande
Förfarande
Titel: Ramavtal Restaurering av våtmarker, fågelsjöar och vattendrag
Beskrivning: Upphandlingen omfattar följande inom Länstyrelsen i Jönköpings läns våtmarksprojekt i naturreservat eller liknande värdefulla naturområden: -Maskinell våtmarksrestaurering inom olika myr - och sumpskogsmiljöer -Maskinell restaurering av fågelsjöar -Maskinell restaurering av vattendrag
Intern identifierare: 5608-2025
Typ av förfarande: Öppet
Förfarandet är påskyndat: nej
Föremålet för upphandlingen
Kontraktets art: Tjänster
Huvudklassificering (cpv): 92533000 Tjänster i naturreservat
Ytterligare klassificering (cpv): 45112000 Grävning och schaktning
5. Del (anbudsområde)
Del (anbudsområde): LOT-0001
Titel: Generell del
Beskrivning: Upphandlingen omfattar följande inom Länstyrelsen i Jönköpings läns våtmarksprojekt i naturreservat eller liknande värdefulla naturområden: -Maskinell våtmarksrestaurering inom olika myr- och sumpskogsmiljöer -Maskinell restaurering av fågelsjöar -Maskinell restaurering av vattendrag
Intern identifierare: 1747663
Del (anbudsområde): LOT-0002
Titel: Maskinell våtmarksrestaurering inom olika myr- och sumpskogsmiljöer
Beskrivning: uppdrag inom Maskinell våtmarksrestaurering inom olika myr- och sumpskogsmiljöer
Intern identifierare: 1747664
Del (anbudsområde): LOT-0003
Titel: Maskinell restaurering av fågelsjöar
Beskrivning: uppdrag inom Maskinell restaurering av fågelsjöar
Intern identifierare: 1747665
Del (anbudsområde): LOT-0004
Titel: Maskinell restaurering av vattendrag
Beskrivning: uppdrag inom Maskinell restaurering av vattendrag
Intern identifierare: 1747666