39775-2019 - ResultatSverige-Stockholm: Delar till lätta skjutvapen
Meddelande om tilldelning av kontrakt på försvars- och säkerhetsområdet
Varor
direktiv 2009/81/EG
II.1.
Beskrivning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
Kombinationsverktyg
II.1.2.
Typ av kontrakt och plats för utförande eller leverans
Köp
Huvudsaklig plats för byggnation/anläggning eller utförande: Täby
Nuts-kod SE110 Stockholms län
II.1.4.
Kort beskrivning av upphandlingen eller inköpet/inköpen
Kombinationsverktyg som skall användas till övningsvapen för granatgevär och pansarskott.
II.1.5.
Gemensam terminologi vid offentlig upphandling (CPV-kod(er))
35341000 Delar till lätta skjutvapen
II.2.
Kontraktets/delens totala värde
II.2.1.
Värde: 450 000 SEK
exkl. moms